Zadzwoń do nas 790 871 015

Zimowe obozy i kolonie w górach dla dzieci

z naferie.pl

Nasze propozycje obozów i kolonii dla dzieci w górach

14.01 - 20.01.2018
Murzasichle
DW halny

mazowieckie,
 • dolnośląskie, opolskie,
 • zachodniopomorskie
 • 21.01 - 27.01.2018
  Murzasichle
  ow halina

  mazowieckie, dolnośląskie, opolskie,
 • zachodniopomorskie, podlaskie,
  warmińsko - mazurskie
 • 28.01 - 3.02.2018
  Murzasichle
  dw halny

  lubelskie, łódzkie,
 • podkarpackie, pomorskie,
 • śląskie
 • 11.02 - 17.02.2018
  Murzasichle
  dw halny

  kujawsko-pomorskie,
 • lubuskie, małopolskie,
 • świętokrzyskie, wielkopolskie
 • Koordynator zimowisk

  Piotr Ziętara


  Tel. +48 793 035 088
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  zobacz program zimowiska

  Program zimowiska 2018

  Opinie o naszych zimowiskach

  • Instruktorzy, ktorzy sa gwarantem wspanialej zabawy i pelnego bezpieczenstwa dzieci na stoku! Organizator, ktory zawsze jest do dyspozycji i chetny do pomocy! Goraco polecam, juz drugi raz przekonalismy sie, ze wyjezdzamy z profesjonalistami, ktorzy stali sie naszymi przyjaciółmi! Dziekujemy

   Agnieszka Małkowska
  • Dziękujemy za wspaniałą organizację wyjazdu. Było fantastycznie! Świetni instruktorzy narciarstwa - nasze dziecko wracało codziennie z nart z uśmiechem na twarzy. A po nartach mnóstwo zajęć, dzięki czemu nie było czasu na nudę! Piszemy się na wyjazd w przyszłym roku!!

   Katarzyna Sosnowska
  • Super ekipa, świetny team, rewelacyjni instruktorzy. Polecam gorąco!!!

   Ada Szczeniowska
  • Wszystkim z dziecmi, zorganizowane od A do Z, profesjonalna obsluga duzych i malych. polecam

   Urszula Minnert
  • Fenomenalnie zorganizowany pobyt, zajęcia, atrakcje dla dzieci, ciekawa oferta

   Ania
  • Wspaniała kadra, świetna organizacja córka z zimowiska w Murzasichle wróciła zachwycona:) Śmiało mogę wszystkim polecić.

   Anna Kopeć

   A tak bawiliśmy się
   na zimowiskach w ubiegłym roku

   nowe programy tematyczne

   • Art & Passion

    naferie.pl

    Ten program to wszystko co ze sztuką związane. Będziemy tańczyć, śpiewać, fotografować - wszystko to w lekkiej formie, chcemy by każdy odnalazł swoje pasje! Wybrane elementy programu:

    • różnorodne place plastyczne,
    • tańce/ zabawy ruchowe,
    • malowanie twarzy, bal przebierańcow,
    • wspólny występ na zakończenie zimowiska z opracowanym programem,
   • Przygodowo - Survivalowy

    naferie.pl

    Program łączący naukę wielu sprawności. Nowe umiejętności, ciekawe zadania, również terenowe to to czego szukają na zimowiskach wszyscy chłopcy. Wybrane elementy programu:

    • poszukiwanie poszlak, zabezpieczanie śladów - techniki detektywistyczne,
    • nauka posługiwania się mapą i kompasem, biegi na orientację; sztuka przetrwania w ciężkich warunkach,
    • nauka szyfrowania oraz tajniki kamuflażu,
    • finałowa gra terenowa
   • Artystyczny

    naferie.pl
    Polecamy wjazdy z naferie. pl ze względu na troskliwą opiekę nad dziećmi oraz profesjonalne prowadzenie szkolenia narciarskiego. Dzieci robią ogromne postępy

   często zadawane pytania

   • Pierwszy wyjazd

    Kiedy dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd?

    Wiele rodziców pyta o to, kiedy dziecko jest gotowe by samodzielnie wyjechać na ferie zimowe –  przyjmujemy dzieci od 8 roku życia jednak tutaj zawsze podpowiadamy, że rodzic na podstawie własnych obserwacji musi ocenić czy dziecko wytrzyma rozłąkę na 6-7 dni.  Jako kadra jesteśmy przygotowani, że bywają momenty, gdy dziecko płacze – jednak dzięki odpowiedniemu podejściu nikt z naszych zimowisk nie wrócił przed czasem – zażegnaliśmy wszelkie małe kryzysy i tęsknoty.

    Radzimy by wysyłając dziecko na pierwszy samodzielny wyjazd namówić kolegę/ koleżankę  - wtedy jest już jedna osoba, która dziecko dokładnie zna i to na pewno ułatwia odnalezienie się na pierwszym wyjeździe.

    Z kim moje dziecko będzie w pokoju? Ilu osobowe są pokoje?

    Jeżeli dziecko jedzie na zimowisko z kolegą lub koleżanką  - to zawsze przy zapisie warto zgłosić, żeby byli razem w pokoju. Wszystkie pokoje są rozdzielane wg. podziału na chłopców oraz dziewczynki oraz w odpowiednio dobierane wg. wieku i grupek kolegów/ koleżanek. Pokoje na zimowiskach są zazwyczaj 3/4/5 osobowe.

    Co jako rodzic mogę zrobić by odpowiednio przygotować dziecko na wyjazd?

    Zawsze przed zimowiskiem wysyłamy informację o zasadach, których bezwzględnie musimy przestrzegać podczas pobytu na zimowisku – są to informacje o bezpieczeństwie oraz inne reguły panujące na zimowym wyjeździe – bardzo pomocna jest rozmowa rodzica i przedstawienie tych zasad dziecku przed wyjazdem.

    Jak dbamy o dzieciaki podczas zimowisk?

    Od samego wyjazdu pod opieką koordynatora prowadzone są zabawy, mające na celu zintegrować grupę. Dbamy o to by dzieci wyjeżdżające same szybko znalazły nowych kolegów i koleżanki. 

    Po przyjeździe do ośrodka najważniejszymi punktami dnia pierwszego jest poznanie się z całą kadrę, wspólne omówienie i ustalenie dekalogu zasad bezpieczeństwa podczas pobytu oraz krótka pogadanka na temat szacunku i koleżeństwa podczas całego wyjazdu.

     

    Kto opiekuje się dzieckiem podczas wyjazdu? Ile osób i jaka kadra?

    Nad całym wypoczynkiem dba kierownik wypoczynku oraz kadra instruktorów/ wychowawców – zakładamy że zarówno na stoku jak i w ośrodku jeden opiekun pełni opiekę nad około 8  -10 dzieci. Przepisy określają wymagania na poziomie 15 osób jednak dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieciaków i celowo zwiększamy liczebność kadry. 

    Kadrę wyjazdów stanowią sprawdzeni  instruktorzy/wychowawcy, którzy pracowali dla nas w poprzednich latach  - wszyscy posiadają odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie.

    Jak wygląda kontakt dziecka z rodzicem podczas zimowiska?

    Oczywiście dzieci podczas zimowisk mają telefony oraz kontakt z rodzicem – na czas zajęć na stoku oraz innych aktywności rekomendujemy dzieciom by zostawiały telefony w ośrodku tak by nie dekoncentrowały ich na nartach.   Najlepszym czasem by kontaktować się z dziećmi jest wieczór lub czas pomiędzy zajęciami.

    Udostępniamy rodzicom bezpośrednio kontakt do koordynatora, który zawsze odbiera telefon i odpowiada na Państwa pytania.

     

    Czy dziecko musiało mieć wcześniej styczność z nartami lub snowboardem?

    Zdecydowanie nie jest to konieczne – wiele dzieci przyjeżdżających na zimowiska  narciarsko snowboardowe nigdy nie miało styczności z jazdą na nartach lub snowboardzie. Nasi instruktorzy prowadzą zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, a dzieci zostają przydzielone do odpowiednich grup w pierwszy dzień turnusu. Liczebność w grupach rozpoczynających naukę jest zawsze mniejsza tak by dziecko szybko opanowało podstawy i mogło cieszyć się jazdą.

    Dlaczego na zimowiska snowboardowe są przyjmowane dzieci od 10 roku życia?

    Wynika to z tego że pierwsze kroki podczas lekcji grupowych na snowboardzie dla mniejszych dzieci są trudniejsze niż na nartach. Chcemy by, każdy uczestnik naszych zimowisk snowboardowych nabył nowych umiejętności z tego wynika to ograniczenie.

    Czy dziecko poradzi sobie z zakładaniem sprzętu oraz zorganizowaniem się podczas zimowiska?

    Tutaj pomocą służą nasi instruktorzy, oczywiście uczymy dzieci samodzielnego zakładania sprzętu, jednak, gdy potrzeba wspomóc dziecko zawsze czuwają instruktorzy, którzy pomogą oraz wytłumaczą jak zakładać buty, narty czy deskę.

    Jaka atmosfera panuje podczas zimowiska? Czy dziecko będzie dobrze się czuło wśród nowych znajomych?

    To jaka atmosfera panuje podczas zimowiska jest dla nas bardzo ważne  - kładziemy szczególny nacisk na szacunek do innych kolegów oraz opiekunów.  Na zimowisku panuje atmosfera przyjacielska, wszyscy opiekunowie/instruktorzy dbają by dziecko dobrze się czuło i było zadowolone podczas całego pobytu. 

   • Dojazd

    Z jakich miast zorganizowany jest wyjazd na wypoczynek?

    Przy każdej z ofert wypisana jest lista głównych miast, z których organizujemy przejazd – jeżeli na liście nie ma miasta, w którym chciałbyś przekazać dziecko skontaktuj się z nami – w przypadku większych grupek (około 8 dzieci) jest możliwość odbioru przez naszego konwojenta  - istnieje również możliwość ustalenia miejsca na trasie przejazdu celem odbioru dziecka. Szczegółowe informacje dostępne są bezpośrednio na zapytanie.

    W jaki sposób organizowany jest dojazd na zimowisko?

    Wszystkie przejazdy organizowane są przy współpracy ze sprawdzonymi przewoźnikami – autokary zostają podstawione w ustalone miejsce przed odbiorem dzieci celem przeprowadzenia kontroli przez policję. Autokar jest zawsze oznakowany materiałami firmowymi naferie.pl.  W przypadku mniejszych grup z danego miasta połączenia realizowane są popularnymi liniami autobusowymi do miejsca startu autobusu.

    Kto odbiera dzieci podczas wyjazdu na zimowisko?

    Podczas wszystkich turnusów za odbiór dzieci odpowiada kierownik zimowisk– Szymon Kubinek oraz wychowawcy prowadzący zajęcia podczas zimowiska.  Kadra odpowiedzialna za odbiór jest zawsze ubrana w strój z logiem naferie.pl, posiada identyfikator wg. wzoru dostępne go poniżej oraz dysponuje listą dzieci wyjeżdżających na wypoczynek. Z miast, gdzie nie jest organizowany przejazd głównym autokarem osoba odbierająca dzieci (konwojent – wyznaczona osoba z kadry)jest oznakowana w ten sam sposób, a dane personalne tej osoby są przekazywane rodzicom w informacji wyjazdowej.

    Jakimi środkami transportu realizowany jest wyjazd na zimowisko?

    Transport z miast głównych wypisanych przy ofercie odbywa się autokarem lub w przypadku mniejszej ilości dzieci – liniami autobusowymi np. Polski Bus. Z wybranych miast dodatkowo organizowany jest transport pociągiem PKP – wszystkie informacje o środkach transportu dostępne są na zapytanie.

    Jak wygląda transport na miejscu podczas zimowiska?

    Dojazd na stoki oraz organizowane atrakcje zawsze odbywa się wynajętymi autokarami przeznaczonymi wyłącznie do dyspozycji naszej grupy.

    Czy rodzice są informowani o planowanych godzinach dojazdów?

    Kierownik informuje rodziców o przyjeździe do pensjonatu wiadomością SMS.  Również w ostatni dzień zimowiska kontaktuje się telefoniczne z rodzicami informując o planowanej godzinie dojazdu. 

   • Szkolenia

    Na jakich stokach dziecko będzie uczyło się jazdy na nartach czy snowboardzie?

    Stoki, gdzie prowadzone jest szkolenie dobieramy tak by dzieci na różnych poziomach nauki mogły rozwinąć swoje umiejętności. Zwracamy szczególną uwagę na możliwość bezpiecznego prowadzenia szkolenia, odpowiednią infrastrukturę dla początkujących (wyciąg taśmowy) czy miejsca na odpoczynek dla dzieci podczas szkolenia. Wybieramy mniej zatłoczone stoki, tak by dzieci maksymalnie skorzystały z zajęć. 

    Jak wygląda ocena umiejętności dziecka i przydzielenie do grup?

    Po zarezerwowaniu zimowiska dla dziecka otrzymujecie Państwo ankietę dotyczącą oceny umiejętności dziecka. W pierwszym dniu po rozgrzewce umiejętności są weryfikowane przez instruktorów na małym wyciągu po czym przydzielone do konkretnych grup.  Dzieci nie mające wcześniejszego kontaktu z nartami/snowboardem od razu trafiają do grupy początkującej.

    Czy grupy szkoleniowe są stałe podczas całego tygodnia zajęć?

    Nie, podczas zajęć instruktorzy są w stałym kontakcie ze sobą co pozwala na przenoszenie dziecka do bardziej zaawansowanych grup – dzięki takim rozwiązaniom dziecko szybko rozwija swoje umiejętności. 

    Zasady bezpieczeństwa na stoku.

    Po przyjeździe do ośrodka w godzinach wieczornych prowadzone jest zebranie na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas zajęć. Dzieci podczas zajęć są oznakowane firmowymi plastronami, dzięki czemu wyróżniają się na stoku. Odpowiednia dyscyplina  również wpływa na odpowiednie bezpieczeństwo dzieci.

    Jak liczne są grupy szkoleniowe?

    Grupy szkoleniowe obejmują maksymalnie 8 dzieci – zawsze staramy się na podstawie zebranych ankiet zwiększyć ilość instruktorów prowadzących zajęcia tak by grupy były mniejsze i umożliwiały szybki rozwój dziecka.

    Co jeżeli dziecko nie ma sprzętu narciarskiego/snowboardowego? Czy wypożyczać go od znajomych lub z wypożyczalni w miejscu zamieszkania?

    Jeżeli dziecko nie ma sprzętu zachęcamy by wypożyczyło go z całą grupą w rekomendowanej i sprawdzonej przez nas wypożyczalni. To umożliwi nam łatwą wymianę podczas, gdy będzie niewygodny but czy inny element sprzętu. 

    W jaki sposób wygląda szkolenie narciarskie i snowboardowe?

    Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych i sprawdzonych przez nas instruktorów co gwarantuje bezpieczeństwo i odpowiednie podejście do dzieci podczas trwania zajęć.  Po przyjeździe na stok prowadzona jest wspólna rozgrzewka a po niej pierwsza część zajęć, następnie dzieci mają 30 minutową przerwę pod opieką instruktorów (czas na zjedzenie batona, zapiekanki, wypicie herbaty), po przerwie prowadzona jest druga część zajęć. W ostatni dzień po przerwie prowadzone są zawody dla dzieciaków – ich celem jest zabawa oraz zdrowa rywalizacja dzieciaków.

    Co zrobić jeżeli dziecko nie było na nartach, boi się i nie jesteśmy pewni czy będzie chciało brać udział w zajęciach?

    Z ogromniej ilości dzieci jakie uczestniczyły w naszych zimowiskach jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś kategorycznie odmówił jazdy. Dzięki odpowiedniej atmosferze panującej na zimowisku dzieci zostają odpowiedni zmotywowane oraz zachęcone do zabawy i szkolenia.

    Co się dzieje jak nie ma pogody - pada deszcz?

    W przypadku niekorzystnych warunków – deszczu, zamieci śnieżnej kierownik wypoczynku podejmuje na bieżąco decyzję o wyjeździe na szkolenie bądź przerwie w szkoleniu, kierując się zdrowiem oraz bezpieczeństwem dzieci. W przypadku braku zajęć organizowana jest inna, dodatkowa atrakcja – dzieci nie spędzają dnia siedząc w pokojach.

   • Atrakcje i program

    Jak wygląda program zimowiska?

    Plan zimowiska jest opublikowany przy ofercie. Pokazuje on Państwu w jaki sposób jest zagospodarowany każdy dzień.  Na 30 dni przed wyjazdem wraz z informacjami wyjazdowymi dla rodziców przesyłany jest ostateczny plan na dane zimowisko.

    Czy wszystkie atrakcje uwzględnione w planie są w cenie zimowiska?

    Tak, wszystkie wyjścia i atrakcje są w cenie pobytu, dzięki temu unikamy sytuacji , że jedno dziecko wykupuje sobie coś dodatkowego, a inne źle się z tego powodu czuje.  Wszystkie opisane i zaplanowane atrakcje przeznaczone są dla całej grupy. Również skipassy zawarte są w cenie wypoczynku – u nas nie ma ukrytych kosztów.

    Gdzie znajdę zdjęcia z wypoczynku dziecka?

    Podczas zimowiska staramy się na bieżąco wrzucać zdjęcia na fanpage naferie.pl – codziennie wieczorem możecie zobaczyć zarówno fotki ze szkolenia narciarskiego jak i popołudniowych zajęć i atrakcji.

    Jakie kryteria decydują o wyborze ośrodka na wypoczynek zimowy?

    Wszystkie ośrodki, które stanowią bazę naszych zimowisk są wcześniej sprawdzone. Zwracamy szczególną uwagę na jakość ośrodka, wyżywienie, położenie oraz obsługę i właścicieli. Uważamy, że wypoczynek dla dzieci musi również być prowadzony w odpowiednim standardzie.

    Czy zimowisko jest zgłoszone do kuratorium oświaty?

    Wszystkie nasze zimowiska zgłoszone są do kuratorium oświaty, a zarówno ośrodek jak i kadra spełniają wszelkie wymagania określone prawem.

    Co w przypadku, gdy moje dziecko musi przyjmować codziennie leki?

    Każdy rodzic otrzymuje od nas informację w jaki sposób przygotować lekarstwa oraz informację o podawaniu (również o przeciwskazaniach). Kierownik wypoczynku dba by dziecko przyjęło odpowiednie lekarstwa wg. wskazań rodzica.

    Co w przypadku, gdy moje dziecko musi mieć specjalną dietę?

    W przypadku, gdy dziecko musi przestrzegać diety prosimy rodzica o bezpośrednią wiadomość przed zgłoszeniem. Zawsze sprawdzamy możliwość przygotowania w danym ośrodku i dokładamy wszelkich starań by umożliwić pobyt każdemu dziecku.

    Co w przypadku, gdy dziecko zachoruje podczas zimowiska?

    Jeżeli po konsultacji lekarskiej dziecko otrzyma wskazania do odpoczynku i nie będzie mogło brać udziału w zajęciach na stoku  zapewniamy dodatkową osobę z naszej kadry, która zaopiekuje się dzieckiem na czas zajęć, w których uczestniczy reszta grupy.

    Kiedy przesyłane są szczegółowe informacje dotyczące zimowiska?

    Wszelkie informacje dotyczące konkretnego wyjazdu są wysyłane na 30 dni przed rozpoczęciem turnusu. Znajdują się tam zarówno informacje o przejazdach jak również wskazówki co i jak powinno zostać zapakowane na wyjazd dla dziecka.

   Zimowiska w górach!

   Zbliża się zima? Idealny czas na obóz zimowy dla dzieci!

   Ferie zimowe to czas na zabawę i regenerację sił przed dalszą nauką. Dla rodziców to wyzwanie, jak zaplanować te dwa tygodnie, by zapewnić pociechom dobrą opiekę. Często martwią się, że wypoczywającym w mieście dzieciom zabraknie towarzystwa kolegów wyjeżdżających na zimowiska dla dzieci i okazji do wyjścia z domu oraz zażycia ruchu pod gołym niebem. Nasza oferta skierowana jest do osób poszukujących tanich obozów zimowych. Zimowiska w górach, które organizujemy dla dzieci to świetna alternatywa organizowania wypoczynku w trakcie ferii. W trakcie organizowanych przez nas wyjazdów zapewniamy prawdziwie zimowe pogody oraz świeże powietrze, a także sposobność do trenowania sportów zimowych i moc fajnych atrakcji. Na zimowiska w górach warto wybrać stolicę tatr, Zakopane, które nadaje się po prostu idealnie, ale z powodzeniem można tu organizować także wypoczynek letni. Kolonie letnie w górach to świetna przygoda, do której również gorąco zachęcamy!!

   Dlaczego akurat zimowiska dla dzieci? Czy obozy zimowe w górach są bezpieczne?

   Oczywiście, że tak! Gdzie najlepiej zaplanować ferie zimowe dla młodzieży jak nie w górach? Dzieciakom przyjeżdżającym na zimowe kolonie - Zakopane zapewnia wypoczynek na śniegu i wiele pasjonujących rozrywek. Zimowiska w górach to znakomita propozycja dla dzieciaków, które chcą rozpocząć przygodę na stoku. Szkolenia narciarskie lub snowboardowe pod okiem wykwalifikowanego instruktora pozwolą zdobyć pierwsze szlify w sportach zimowych, a także dostarczą wielu pozytywnych przeżyć oraz emocji. Jednak nasza oferta zimowisk dla dzieci w górach jest niezwykle zróżnicowana i nie koncentruje się wyłącznie na zajęciach sportowych. Dzieci przyjeżdżające na obozy w górach z Campowo.pl uczestniczą w wielu interesujących programach czy zajęciach. Na zimowisku w Zakopanem organizujemy między innymi warsztaty kulinarne i plastyczne, ogniska, wycieczki, a także wiele innych zajmujących rozrywek, dzięki którym obóz w górach najmłodsi będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

   Zimowiska dla dzieci z rodzicami? Oczywiście, że tak!

   Dzięki doświadczeniu w organizacji zimowisk w górach wiemy, jak zaoferować Twoim dzieciom najlepsze warunki do wypoczynku. Warto jednak zastanowić się nad opcją spędzania tych wspaniałych przygód razem z własnym dzieckiem! Zimowiska dla dzieci z rodzicami to idealne połączenie spędzania czasu i zacieśniania więzi rodzinnych z sporą porcją rozrywki i zimowych przygód. Młodzi ludzie przyjeżdżający na kolonie w Zakopanem zyskują zakwaterowanie w dogodnie położonych pensjonatach zapewniających przytulne pokoje, menu przystosowane do potrzeb dzieci, przestronne sale do zajęć rekreacyjnych oraz wiele udogodnień udostępnianych z myślą o komforcie gości. Wybierając tanie zimowiska w górach z kadrą Campowo, otrzymujesz gwarancję opieki wykwalifikowanej kadry, zarówno w czasie zajęć sportowych, jak i programów tematycznych, przejazdów, wycieczek oraz innych zaplanowanych atrakcji.